Czym jest test na przeciwciała koronawirusa SARS-CoV-2?

Testy przeciwciał szukają przeciwciał we krwi, aby ustalić, czy miałeś w przeszłości zakażenie wirusem wywołującym COVID-19. Przeciwciała to białka wytwarzane przez układ odpornościowy organizmu po zakażeniu lub zaszczepieniu. Przeciwciała pomagają zwalczać infekcje i mogą chronić przed ponownym zachorowaniem na tę chorobę. Czas trwania tej ochrony jest różny dla każdej osoby.

Czy powinienem wykonać test?

Test jest dla Ciebie, jeśli:Test NIE jest dla Ciebie, jeśli:
Nie masz objawów COVID-19Miałeś gorączkę w ostatnich 24 godzinach
Przechorowałeś COVID-19 i nie masz objawów od 15 dniChcesz wiedzieć, czy obecnie masz COVID-19
Podejrzewasz, że przechorowałeś COVID-19 bezobjawowoZdiagnozowano u Ciebie COVID-19 mniej niż 15 dni temu
Miałeś kontakt z osobą zarażoną więcej niż 15 dni temuMiałeś kontakt z osobą zarażoną mniej niż 15 dni temu
Zakończyłeś szczepienie więcej niż 15 dni temu Zakończyłeś szczepienie mniej niż 15 dni temu

Test oferujemy w wersji:

Przeciwciała przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG metodą Ilościową

Test nie tylko potwierdza lub wyklucza posiadanie przeciwciał, ale również wykazuje ich ilość. Materiałem do badania jest krew żylna. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, nie trzeba być na czczo. Wynik w dniu badania.

Co oznacza wynik?

Wynik pozytywny

Pozytywny wynik testu wskazuje, że możesz mieć przeciwciała z zakażenia wirusem wywołującym COVID-19. Posiadanie przeciwciał przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19 może zapewnić ochronę przed ponownym zakażeniem.

Możesz mieć dodatni wynik na obecność przeciwciał, nawet jeśli nigdy nie miałeś objawów COVID-19. Może się to zdarzyć, jeśli wystąpiła infekcja bez objawów, nazywana infekcją bezobjawową.

Wynik negatywny

Być może nigdy nie miałeś COVID-19. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o wyniku testu i rodzaju przeprowadzonego testu, aby zrozumieć, co oznacza ten wynik.

U niektórych osób wytworzenie przeciwciał może zająć nawet więcej czasu, a u niektórych zakażonych przeciwciała mogą nigdy nie powstać.